کاهش قیمت مسکن و اجاره بها مستلزم نوسازی سریع‌تر بافت‌های فرسوده
کاهش قیمت مسکن و اجاره بها مستلزم نوسازی سریع‌تر بافت‌های فرسوده

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با توجه به افزایش قیمت سرسام‌آور اجاره‌بها و مسکن خواستار ارائه لایحه نوسازی بافت‌های فرسوده به مجلس شد و گفت: مجلس از هر اقدامی برای کاهش اجاره‌بها حمایت می‌کند.

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده باید در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد، گفت: دولت مشوق‌هایی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در نظر گرفته است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نوسازی سریع‌تر بافت‌های فرسوده کاهش قیمت مسکن و اجاره بها را در پی دارد، افزود: از سویی منجر به اشتغال‌زایی می شود.

دولت لایحه نوسازی بافت های فرسوده را به مجلس ارائه کند

عزیزی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در تلاش برای نوسازی سریع‌تر بافت‌های فرسوده است، ادامه داد: نوسازی جزو برنامه های این وزارت خانه است البته با توجه به مشکلات فعلی اقتصادی نیاز است دولت لایحه نوسازی بافت‌های فرسوده را به مجلس ارائه کند و به طور قطع ما از هر اقدامی که در جهت کاهش اجاره بها و قیمت مسکن باشد حمایت خواهیم کرد.

برای برخی کارمندان تنها ۱۰ درصد افزایش حقوق اعمال شده است

وی با ابراز تاسف از اینکه افزایش حقوق کارمندان و کارگران مطابق با تورم نیست، تصریح کرد: افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان منطقی نیست و باید افزایش بیشتری اعمال می شد زیرا بخش عمده آن صرف اجاره‌بها می‌شود البته این میزان افزایش هنوز برای کارمندان اعمال نشده و برای برخی تنها ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری خانه ملت