دو مصوبه دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

غلامحسین ساقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین و آشخانه با مصوبات سفر رئیس جمهور در سال ۹۴، سرعت گرفت و اکنون آماده بهره بردای شده است.

وی تصریح کرد: پروژه تکمیل و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهر اسفراین، از مصوبه‌های دور گذشته سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان است که اکنون برای بهره برداری آماده شده است.

وی با بیان اینکه برای این پروژه ۱۱۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است خاطرنشان کرد: با مصوبه سفر دولت، ظرفیت تصفیه خانه اسفراین از هشت هزار مترمکعب در شبانه روز به ۱۶ هزار مترمکعب افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی، دفع بهداشتی فاضلاب و کاهش آلودگی آب‌های زیرزمینی را از مطالبات شهروندان اسفراین عنوان کرد و گفت: این پروژه، یکی از پروژه‌های زیربنایی این شرکت است.

وی افزود: تکمیل تأسیسات و جمع آوری فاضلاب آشخانه هم از مصوبه‌های سفر دولت به استان در سال ۹۴ است.

ساقی گفت: برای این پروژه هم ۶۰ میلیارد ریال اعتبار ملی مصوب و تمام این میزان اعتبار به دست رسید و هزینه شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی افزود: اجرای ۷۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب و ساخت تصفیه خانه فاضلاب به حجم هشت هزار و ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز اکنون اجرایی و تکمیل شده است.

وی گفت: پروژه قابل افتتاح دیگر، شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب و ایستگاه پمپاژ شهرک ولی عصر در شهر بجنورد است.

ساقی خاطرنشان کرد: این پروژه شامل اجرای ۱۳ هزار متر شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب انشعابات و ساخت ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۴۵ لیتر بر ثانیه است.

وی گفت: با اجرای این طرح، افزایش سطح بهداشت عمومی، کمک به تأمین آب عاری از آلودگی و جلوگیری از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی میسر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی اظهار داشت: استفاده از پساب تصفیه شده در بخش‌های صنعتی و کشاورزی امروز مورد توجه قرار گرفته است و دارای اهمیت است.

وی گفت: آبرسانی به شهر آشخانه، از مصوبه‌های دور قبل سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان است.

وی با بیان اینکه در دور قبل سفر کاروان تدبیر و امید به استان، حفر سه حلقه چاه و اجرای خط انتقال به طول ۳۵ کیلومتر مصوب شد افزود: تا کنون حفر سه حلقه چاه انجام شده است و اجرای خط انتقال، مانده است البته اجرای آن، در تعهد است و اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: برای این پروژه، ۲۰۰ میلیارد ریال مصوب شد که تاکنون پنج میلیارد ریال تخصیص یافته و تأمین ۱۹۵ میلیارد ریال محقق نشده است.

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی ۲۰۰ هزار مشترکت آب و ۶۰ هزار مشترک فاضلاب دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *