دبیرخانه دائمی فیلم کوتاه عشایر و روستا در خراسان شمالی مستقر می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر اظهار داشت: فیلم یکی از سه اثرگذارترین زبان دنیاست.

وی با بیان اینکه هنرمندان با تولید فیلم ارزش‌ها را به صورت بسیار والاتر منتقل می کنند افزود: فیلم کوتاه دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است و خداراشکر در خراسان شمالی همدلی زبان زدی بر استان حاکم است چراکه اگر فضا آرام نباشد کار به خوبی جلو نمی‌رود.

رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: تلاش داریم با رایزنی هایی دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر را در خراسان شمالی مستقر کنیم تا ظرفیت‌های ویژه روستاهای خراسان‌شمالی به کشور معرفی شود که این مهم حمایت تمام قد استاندار خراسان شمالی را می‌طلبد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنر متعالی با دین تعارضی ندارد، خاطر نشان کرد: هنر متعالی با روح، فطرت و جان انسان ارتباط برقرار می‌کند چراکه خاستگاه و سرچشمه دین هنر است و همانطور که امام خمینی‌(ره) بیان داشت که هنری که تعالی ندارد ریشه در فطرت انسان نیز ندارد، امروز این یک فرض است که جوانان هنر متعالی را دنبال کنند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نیز در این آیین با بیان اینکه این جشنواره قدم مبارکی است تا گنجینه‌های پنهان روستاهای استان و کشور آشکار اظهار داشت: هنر را باید در اختیار ارزش‌ها قرار داد تا انقلاب اسلامی بهتر به جهان معرفی شود و اگر این هنر فاخر باشد در جهت تعالی انسان هم به کار می آید.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: نباید از گنجینه پنهان در روستاها غافل شویم لذا با ارزیابی استعدادها در روستا می توان از ظرفیت‌های موجود در روستاها هم استفاده کرد. همچنین آن هنری که انسان را از اوج انسانیت دور می‌کند، بیهوده و اسلام نیز با آن مخالف است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *