جوامع روستایی و عشایری، گنجینه های پنهانی که باید بیشتر تبلیغ شود

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر که دوشنبه شب در مجتمع گلشن بجنورد برگزار شد، با بیان اینکه ذات انسان ها با هم متفاوت است و هر کس گرایش و سلیقه ای دارد، افزود: باید ذوق و سلیقه ها را شناخت و بر اساس آن از وجود انسان‌ها بهره جست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه یکی از گنجینه های پنهان که کمتر سراغ آنها رفته ایم، روستا و عشایر است، افزود: این جشنواره قدم مبارکی در راستای معرفی فرهنگ و هنر روستا و عشایر برداشت.

وی اظهارامیدواری کرد اینگونه فعالیت ها تداوم یابد چراکه هر انسانی برجستگی هایی دارد که باید رشد یابد و این جشنواره ها می تواند زمینه رشد و تعالی انسان را فراهم کند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه اسلام بر هنر متعالی تاکید دارد؛ گفت: هنر باید در خدمت رشد و رویش انسان باشد و هنری که انسان را از فطرت خود دور کند، قابل قبول نیست.

علی بیگ زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان شمالی هم در این همایش جامعه روستایی و عشایری را به عنوان بزرگترین ذخایر موجود در کشور یاد کرد که در خراسان شمالی نمود بیشتری دارند.

وی از میزبانی خراسان شمالی از رئیس جمهور طی هفته آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: در این سفر پیگیر مصوبات قبلی و مصوبات جدید برای توسعه استان خواهیم بود.

بیگ زاده تصریح کرد: همچنین پتانسیل ها و ظرفیت های استان در سطح ملی طی این سفر ارائه می شود تا بتوانیم کارآفرینان و سرمایه گذاران و ۷۰ هلدینگ بزرگ کشور را در استان داشته باشیم.

گفتنی است؛ آیین اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در خراسان شمالی شامگاه ١٧ تیرماه با معرفی و تجلیل از نفرات برتر در بخش های مستند، داستانی، پویا نمایی و ١٠٠ ثانیه ای در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *